O blogu
Dobrze jest móc się realizować.

Nie dość, że bardzo lubię pisać, to w dodatku satysfakcję sprawia mi przekazywanie wiedzy. Ten blog w przyjemny sposób umożliwia mi obie te rzeczy.

A teraz opowiem Ci, co tutaj znajdziesz.

Idea, która mi przyświeca, to stworzenie swoistej bazy wiedzy, która umożliwi Ci napisanie dobrej umowy, tj. takiej, która będzie chroniła Twoje interesy, ale również takiej, która będzie zgodna z literą prawa oraz z literą… języka polskiego.

Zobowiązania umowne to taka część prawa cywilnego, która wydaje się prosta dla każdego. Stąd czasem bywa traktowana po macoszemu. Wędrujące po Internecie wzory umów tylko to potwierdzają. Króluje bylejakość. Ogólnodostępne wzory umów nierzadko zawierają błędy merytoryczne, czy też błędy językowe (stylistyczne, gramatyczne). Co jednak najważniejsze, stopień ogólności tych umów jest tak duży, że siłą rzeczy nie chronią one Twojego interesu. Są dla każdego, czyli dla nikogo.

Na tym blogu dowiesz się zatem, jak napisać dobrą umowę w obrocie gospodarczym, czyli w sytuacji, gdy jako przedsiębiorca zechcesz zawrzeć umowę z innym przedsiębiorcą.

To tutaj uzyskasz wiedzę o tym, czym jest umowa, kiedy jest ona zawarta, jak powinna wyglądać jej prawidłowa komparycja oraz bez jakich postanowień umownych żadna umowa obejść się nie może, a które z nich są całkowicie zbędne. Udostępnię Tobie również wzory umów, co do poprawności których nie będziesz mieć wątpliwości.

Miło mi Cię gościć!

Komentowanie do tego wpisu jest wyłączone.